Jdi na obsah Jdi na menu

Hradištko - Kněževes

25. 8. 2008

Kněževes přivezla plný počet bodů z Hradištka

Hradištko/ V dalším kole krajské I. A třídy zajížděl rakovnický zástupce Kněževes do Hradištka, kde se na krásném pažitu střetl s tamním celkem. Jelikož Kněževes v předchozím kole prohrála doma se Lhotou, pomýšlela nyní na zisk tří bodů, což se jí povedlo v poslední chvíli.

Foto z utkání

Hradištko – FK Kněževes 2:3 (2:2)

Hosté vlétli do zápasu jako uragán. Hned od prvních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry. Místy až drtivý tlak hostů byl důsledkem toho, že domácí mužstvo muselo zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě ostrých zákroků, které nekompromisně trestal vynikajicí rozhodčí Martin Železný. Ve 14. minutě byl v pokutovém území faulován hráč hostů. Pozorný rozhodčí vše viděl a nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil kněževeský šutér Pavel Hlavatý – 0:1. Hra se v dalších minutách opět přiostřila a to na obou stranách. Kněževeští fotbalisté ovšem i nadále ohrožovali domácí svatyni. Ve 20. minutě našel Filip Blecha centrem Plačka, který si věděl rady - 0:2. O minutu později zahrávali domácí přímý kop a Jarůšek snížil na 1:2. Hned po rozehrání míče došlo na straně hostí k hrubé chybě a domácí Vnouček vyrovnal - 2:2. Do poločasu se již nic na skóre nezměnilo. Po hrubých zákrocích uviděli žluté karty Vrábík, Vodrážka a Žihla.
Druhý poločas začal tlakem domácích, ale pohotový Doubrava byl vždy na svém místě. V jednapadesáté minutě uviděl Michal Vodrážka druhou žlutou a tak musel předčasně do sprch. Trenér Procházka přehodnotil sestavu a udělil pokyny jak pokračovat v tlaku pouze o deseti. Tlak se stále stupňoval a s ním i nervozita domácích hráčů. V sedmdesáté minutě uviděl žlutou kartu i gólman hostí Doubrava. Nervozity domácích využil Setnička, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před domácí brankou a poslal Kněževes do vedení – 2:3. V závěru domácí vyvíjeli tlak i s gólmanem v poli, ale Doubravu neohrozili.

Hradištko: Kratochvíl - Jarůšek, Čmakal, Chaloupka, Hašek - Vnouček, Koutský, Pobuda, Smíšek - Fiala, Štengl.
Náhradníci: Dvořák, Slezák, Kostrounek, Tuma

Kněževes: Doubrava - Vodrážka, Vrábík, Žihla, Hrubý, Jirgl, Elsnic, Hlavatý, Blecha - Plaček, Setnička.
Náhradníci: Čihař, Gonda, Kopřiva.
Trenér: Miroslav Procházka

Rozhodčí: Železný - Ledvina, Koleček.