Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lhota - Hradištko

14. 10. 2008
Otakar Mačura 

SK Lhota – Hradištko 2:1 (1:1)

Pod vedením nového kouče Ivana Horáka, jenž na dvě kola nahradí Vladimíra Hodana (dovolená), se Lhota konečně dočkala bodů. Pomohl k nim i narychlo sehnaný gólman z Teplicka Vlach zaskočivší za zraněného Šimka. „Sehnal ho Viktor Kolář a snažit se musel, jinak by zamířil mezi tyče on,“ smál se vedoucí týmu Martin Chadima.

Lhota začala dobře. Asník vysunul kolmo Zadáka, ten přistrčil Mačurovi, který zvolil rychlou ránu bodlem a brankář neměl naději. Jenže to ani jeho protějšek Vlach poté, co ve 32. trefil Vnouček trestný kop ze 32 metrů doslova dokonale do šibenice.

Rozhodnutí padlo v 61. a provázela ho spousta emocí. Asník se dostal před obránce, ten ho v momentě, kdy hráč Lhoty pálil, popostrčil, Asník špatně vypálil a pak upadl. Sudí Zuskin zapískal k velké nevoli hostů penaltu a Mačura z ní rozhodl, protože další tlak hostů včetně tří šancí zlividoval výtečně chytající Vlach. „Na můj vkus to byl dost tvrdý zápas hlavně ze strany soupeře. Penalta asi přísná byla, ale delegát ji rozhodčímu nevyčetl,“ řekl po zápase Martin Chadima.

Zajímavostí bylo závěrečné střídání Lhoty. Na hřiště měl jít místo Asníka zmíněný Viktor Kolář, ale najednou zjistil, že zapomněl v kabině dres. Místo něj tak musel na plac Anděl a poté se dostal do hry i Drmla z béčka. Kolář přitom platí za velkého puntičkáře...

Branky: 17. a 61. Mačura (druhá z p) – 31. Vnouček. Rozhodčí: Zuskin.

Lhota: Vlach – Adam, Hotový (46. Trousil), Chadima, Havelka – Rác, Mantlík, Podraný – Mačura, Asník (84. Anděl) – Zadák (90. Drmla).