Jdi na obsah Jdi na menu

Nová ves - Hradištko (noviny)

29. 3. 2010

Nová Ves rozhodla dvěma góly před přestávkou

Nová Ves - Ve druhém jarním kole I. A třídy odčinili fotbalisté Nové Vsi vysokou prohru z minulého týdne, když na svém hřišti porazili Hradištko.

2:1 (2:0)

Na dobře připraveném terénu začal ihned od zahajovacího hvizdu ostrý boj, ve kterém obě mužstva preferovala zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky.

V 18. minutě byl 22 metrů od branky hostů sražen Bouška. Exekutor trestného kopu O. Petrák prostřelil vše co mu stálo v cestě a míč zapadl k tyči – 1:0.

Hosté odpověděli zahráváním nebezpečných centrů ze strany. Nejblíže měli ke vstřelení branky, když při zahrávání rohů dva metry vysoký stoper hostů jen o vlásek minul novoveskou svatyni.

Ve 37. minutě domácí zahrávali trestný kop, při kterém se míč odrazil ve vápně k osamocenému Podzemskému, a ten zkušeně svou šanci proměnil – 2:0.

Dvě minuty poté s chutí hrající Podzemský unikl poslednímu obránci, ale zakončil jen těsně vedle pravé tyče.

Ve druhém poločase převzali hosté iniciativu. Dostali domácí pod tlak a výsledkem byla v 68. minutě tvrdá křižná střela k tyči od Maříka – 2:1.

Hosté poté vrhli vše do útoku, pootevřeli domácím obranný prostor, ale u obou mužstev už byly koncovky nepřesné.

Branky: 18. O. Petrák, 37. Podzemský – 68. Mařík. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: 5:3. Diváci: 120.

N. Ves: Holan – Jan Petrák, Kukol, Roušar, T. Petrák – Suchan, Bouška, Német, Durdil – O. Petrák, Podzemský. Střídali: Šneberger, Žampach a Pecka.