Hradištko : Rakovník(72)

5. 5. 2009
Zbytečně ztracené body po chybách
Slovan Hradištko – Tatran Rakovník 3:2 (2:0)
V dalším kole I. A třídy odjel Tatran na hřiště Slovanu Hradištko, který se netají postupovými ambicemi. Na hřišti ale domácí moc fotbalovosti nepředvedli. O třech bodech v jejich prospěch rozhodly hloupé chyby hostí.

Tatran měl dobrý vstup do zápasu, kdy dobrou kombinační křídelní hrou zatlačil svého hostitele před vlastní vápno, ale šance Tomáše Kapouna, Honzy Drochýtka a Pavla Kratochvíla nebyly využity. Naopak domácí se po čtvrthodině dostali poprvé před branku a se závaru byli úspěšní – 1:0. Obrázek byl i nadále stejný. Tatran hrál fotbal a domácí góly. Druhý přidali do dlouhém vhazování, kdy na penaltě byli tři hráči Hradištka proti Petru Procházkovi – 2:0. Pět minut před přestávkou snížil Polášek, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Druhá část přinesla stejný obrázek. Tatran se tlačil před branku, ale gól dali opět domácí – 3:0. Až v závěru se hosté prosadili. Nejprve snížil po Drochýtkově trestném kopu hlavou TOMÁŠ KAPOUN – 3:2. Osm minut před koncem Krejza rychle vhodil míč ONDROVI POULOVI, který obešel protihráče a krásným rohlíkem obstřelil brankáře – 3:2. Ve finiši mohl Tatran srovnat. Po Poulově rohu nejvýše vyskočil M. Urik, ale hlavou těsně přestřelil.
Čestmír Kopřiva: „Zápas jsme si prohráli sami. Kdybychom zahráli v defenzivní činnosti jenom náš klasický standard, tak domácí nemohli vstřelit gól. Hradištko bylo zatím herně nejslabším týmem na jaře. K rozhodčím se vyjadřovat nemá cenu.“
Tn. Rakovník: Procházka – Hájek – Kollár, V. Beneš (71. L. Kapoun), Krejza – Kratochvíl, Pokorný, Poula, Drochýtek – Polášek (62. M. Urik), T. Kapoun. Mužstvo vedli: Čestmír Kopřiva a Václav Eck. tělo