Jdi na obsah Jdi na menu

Hradištko - Tuchlovice

11. 11. 2008

Lhotu sejmul Obermajer, Tuchlovice další červená a Doberáky penalta

Kladensko - S blížícím se koncem podzimní části se týmům z Kladenska přestalo v I. A třídě dařit. Tuchlovice se zbytečnou a dost krutou porážkou v Hradištku odmítly vrátit do čela soutěže, Velká Dobrá nepřehrála ani poslední Dobříš a Lhota padla doma s Hvozdnicí.

Útočník Velké Dobré Juraj Stolár nastoupil netradičně na místě stopera v závěru zavinil pokutový kop.
Hradištko – TJ Tuchlovice 2:1 (1:1)

Citelně oslabení hosté (bez zraněných Andrleho, Brože, Hejduka i vykartovaného Kedroně) začali zápas aktivně. Fitko ještě po narážečce Holana neuspěl, Jalaghonia po křídelním úniku netrefil bránu, ale Peroutka po rohu už trefil – 0:1. Odpověď byla ovšem rychlá a Smíšek nadvakrát z TK překonal Pečonku, jenž předtím zázračně vychytal dvojici hráčů, která na něj postupovala osamocená. Bohužel hosté sbírali žluté karty jako na běžícím pásu (pět za poločas!) a ve 41. minutě na to doplatili. Stuchlý po přihrávce Jalaghonii utekl skoro od půlky do sóla, udělal kličku i brankáři, ten mu skočil pod nohy, jenže místo penalty a červené byl vyloučen Stuchlý, jemuž sudí ukázal filmování a druhou žlutou.

Tuchlovice tak hrály počtvrté z posledních pěti duelů oslabené a zase neubránily. Vydržely přitom až do 89. minuty (to už měli kartu až na Baštu všichni borci v poli!), v níž přece jen inkasovaly. Z avizovaného šestiminutového nastavení najednou nebylo nic a domácí mohli oslavit posvícení. „Zápas hodnotit nechci a nebudu, nemá to cenu. jen jsem rád, že červenou dostal jediný hráč,“ mávl rukou předseda Tuchlovic Stanislav Šulc.

Branky: 37. Smíšek, 89. Štengl – 30. Peroutka. Rozhodčí: Glogar. ČK: 41. Stuchlý (T).

Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Najer, Dimov, Vaigl – Peroutka, Holan, Fitko, Bašta – Stuchlý, Jalaghonia.

Dobříš – Čechie Velká Dobrá 2:2 (1:1)

Ani famózní úvod, kdy Zelenka ve 20. vteřin napálil odražený míč a ten s pomocí teče skončil v domácí bráně, hostům k dobré pohodě nepřispěl. Celý zbytek první půle si koledovali o vyrovnání a to také chvíli před pauzou přišlo. Po hodině přesto hosté šli znovu do vedení, když se hezká akce vydařilo centrujícímu Bílkovi a hlavičkujícímu Jíchovi. Jenže ani to nestačilo. Poslední tým tabulky si čtyři minuty před koncem vymodlil jasnou penaltu po faulu zaskakujícího stopera Stolára a Poláček srovnal. „Hráli jsme sice bez Radka Dudy, Poláka a dalších hráčů, přesto jsme nad tak slabým soupeřem měli vyhrát,“ nakvašeně hodnotil kouč Velké Dobré Petr Fíman.

Branky: 41. Liška, 84. Poláček – 1. Zelenka, 60. Jícha. Rozhodčí: Šimůnek.

Dobrá: Šaroch – Bílek, Stolár, Dufek, Nedvěd – Neuberger, Machek, Zelenka, J. Duda – Růžička, Jícha.

SK Lhota – Hvozdnice 0:2 (0:1)

Dobrý úvod přetavila Lhota jen do tutovky Zadáka, tomu se ale v koncovce poslední dobou nedaří a exligový gólman Blšan T. Obermajer ho vychytal. Mladší z Obermajerů, Ladislav, pak udeřil po standardce, když zůstal po prodlouženém centru volný na zadní tyči. Jeho spoluhráči pak poměrně v pohodě výsledek kontrolovali, domácím se totiž opět nedařilo dostat se do nebezpečné koncovky. Dařit se jim to začalo paradoxně až od 74. minuty, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen stoper Hotový. Zadák měl další obrovskou možnost, avšak zase nedal a za chvíli z brejku L. Obermajer pojistil výhru hostů. „Z naší strany to nebylo tak bojovné, jak by bylo třeba. Záloha opět neměla odražené míče a v koncovce se nevedlo Romanu Zadákovi. Lépe jsme hráli až v oslabení, ale to už tak bývá,“ posteskl si vedoucí mužstva Lhoty Martin Chadima.

Branky: 16. a 84. L. Obermajer. Rozhodčí: Bartůšek. ČK: 74. Hotový (L).

Lhota: Šimek – Adam, Chadima, Hotový, Havelka – Podraný (70. Drmla), Mačura, Dubravský, Trousil – Zadák, Asník (61. Rác).