Jdi na obsah Jdi na menu

Tuchlovice - Hradištko

26. 4. 2010

Ani dobrý fotbal nestačil, Tuchlovice ničí koncovka

Tuchlovice - Zřejmě nejlepší výkon jara podali fotbalisté Tuchlovic v dalším domácím duelu I. A třídy proti Hradištku, které ale nabídlo také kvalitu a hlavně - proměnilo svoje možnosti. Hlavně díky tomu veze domů tři body.

Tuchlovice - Hořovicko B
Autor: Deník/ Rudolf Muzika

Byl to zápas jako řemen. Hodně se bojovalo, ke slovu přišla i herní kvalita. Domácí zapomněli na matné výkony z posledních týdnů, přes vysoké hráče soupeře volili technickou hru, ale jejich největší prokletí jara – koncovka – je trápilo i v neděli.

Už v 9. minutě Peroutka minul těsně roh branky, největší šance domácích však přišla až ve 32. minutě. Jenže Kedroň sám před gólmanem Hušbauerem volil místo technické střely ránu a brankář předvedl první fantastický zákrok.

Jeho snahu v závěru půle podpořili kolegové. Na pěknou ránu z dálky ještě Pečonka dosáhl a vytěsnil ji na roh, jenže z něj udeřilo. Domácí první hrubku hned zaplatili, když nechali na zadní tyči volného Smíška a ten nezaváhal – 0:1.

Hned tři minuty po změně stran mohlo být srovnáno, ovšem Jalaghoniovo sólo skončilo ranou těsně vedle vzdálenější tyčky. V 54. dostoupil domácí zmar skoro vrcholu. Dostali se do stejné situace, z níž Hradištko skórovalo, ale Peroutkův koníček neuvěřitelně vyrazil opět famózní Hušbauer.

A v 69. minutě přišel hřebíček do rakve. Vaigl přihrál malou domů podobně jako Gabriel na ME 2000 proti Francouzům, jen v Henryho roli se ocitl Podlena. Zakončil však stejně dobře jako současný borec Barcelony – 0:2.

Ani ve zbytku utkání Tuchlovice gól nedaly, byť Kedroň a Střela měli při dorážce odkrytou svatyni a Jalaghonia další sólo. Místo toho se skóre mohlo měnit ještě jednou na hostující straně. V 81. minutě hasil Holan hrubku Hejduka faulem ve vápně, jenže Pečonka parádně penaltu Maříka zlikvidoval. „Naše koncovka, to je děs. Zápas mohl být úplně jiný. A je to škoda, protože kluci dnes předvedli opravdu parádní fotbal. Jenže ten se hraje na góly,“ zoufal si vedoucí mužstva Tuchlovic Martin Karnolt.

Tuchlovice – Hradištko 0:2 (0:1). Branky: 43. Smíšek, 69. Podlena. Rozhodčí: Košťálek.

Tuchlovice: Pečonka – Fitko, Střela, Hejduk, Vaigl (76. Weis) – Kedroň, Brož, Holan, Peroutka (87. Klučka) – Stuchlý, Jalaghonia.