Zdice prohrály s Hradišťkem

ZDICE-Fotbalisté Zdic zakončili nevydařený podzim domácí porážkou s Hradišťkem.

Zdice – Hradišťko 1:3

Fotbal, I.A třída

Utkání hrané na těžkém a promáčeném terénu příliš gólových šancí nepřineslo.  Na první vážnější střelu se čekalo až do 18. minuty, kdy se ve vápně uvolnil Marko, domácí branku ale těsně minul. O sedm minut později  se již skóre měnilo. To se dostal k odraženému míči Smíšek a střelou k tyči poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí poprvé zahrozili ve 29. minutě, kdy Kment střelou z trestného kopu branku minul. Ve 45. minutě mohlo Hradišťko zvýšit své vedení. K velkému sólu přes polovinu hřiště se vydal Chaloupka, naštěstí pro domácí svou střelu namířil jen do tyče.

Po změně stran jako první zahrozili domácí. V 51. minutě přihrál Šinták do pokutového území Svobodovi, který vypálil z deseti metrů. Brankář  Kratochvíl byl ale připraven a jeho střelu vyrazil na roh. O dvě minuty později o sobě dali vědět i hosté. To se dostal v šestnáctce do dobré šance Marko, jeho střela po zemi, mířící do odkryté branky, se však zastavila v kaluži vody.

Domácí hráči v následné situaci ale nedokázali odkopnout míč do bezpečí a Svoboda prostřelil brankáře Kasala – 0:2. V 61. minutě Hradišťko vedlo již 3:0. Po centru ze strany se dostal k míči Marko a střelou po zemi překonal brankáře Kasala. V 70. minutě se dočkaly i Zdice, když Svoboda přihrál Kmentovi, který střelou k tyči snížil na 1:3. Dalšího gólu se již diváci nedočkali a Hradišťko si tak odvezlo vítězství 3:1.

Branky: 70. Kment - 25. Smíšek, 53. Svoboda, 61. Marko. Statistika utkání: Střely na branku 2:6, střely mimo 3:3, rohy 4:6, fauly 15:17, žluté karty 3:3. Diváků: 80. Rozhodčí: Hes - Berovič, Brejník.

Zdice: Kasal - Kulhánek - Palek (46. Sluka), Voráček, Kosík (82. Carvan) - Huml, Svoboda, Stádník, Šinták - Košťálek, Kment.

Hradištko: Kratochvíl - Podolák, Vybíral (Vondrášek), Hušbauer, Smíšek - Štengl, Brašík, Marko, Konečný - Chaloupka, Svoboda.