Jdi na obsah Jdi na menu

Velká Dobrá - Hradištko

13. 6. 2010

Prapory šancí vystřídal prapor černý, Dobrá jde dolů

Velká Dobrá - V posledních kolech se herně hodně zvedli, ale bylo pozdě. Fotbalisté Velké Dobré po domácí porážce od Hradištka 1:3 sestupují do I. B třídy. Jejich přímý konkurent z Hvozdnice totiž šokujícím způsobem v sobotu vyhrál v Mělníku 2:0 dvěma zásahy z penalt.Velká Dobrá - Tuchlovice 3:0, trefí Bílka Peroutka? Nestalo se...

Velká Dobrá - Tuchlovice

Opět tak vyhrál sport. Dobrá doplatila na špatný podzim i na to, co říkává její někdejší kanonýr Tomáš Tichý (nyní Braškov): Na Dobré jsem hrál šest let a pořád venku. Samozřejmě, tahle narážka míří na řízení zápasů, které bylo v neděli podle domácích až nečekaně kvalitní.

Kvalitní byl ovšem také soupeř bojující o postup do krajského přeboru. Vedl trochu šťastnou brankou z prvního poločasu a domácím poté nebyla platná obrovská bojovnost, když neproměnili šance. „Před bránou jsme byli málo důrazní,“ přiznal předseda Čechie Vladimír Dufek.

Druhá půle se hrála téměř celá v deseti na obou stranách. Faulující domácí Lev obdržel druhou žlutou kartu, zatímco hráč hostů dostal červenou kartu, za evidentně nechtěné udeření,  když se chtěl vyvléci ze soupeřova držení.

Hradištko si počkalo na chyby riskující Velké Dobré, z brejků zvýšilo až na 0:3 a pouze labutí písní byla závěrečná trefa domácích v I. A třídě. Stylově ji obstarala největší hvězda mužstva Radek Duda po centru Kozla.

„Všechno tradičně odskáče Dufek, hlavně za to, že pozdě vyměnil trenéra. Je to pravda, ale já si to obhájím,“ hořce se usmíval předseda Čechie, podle něhož se nyní ukáže, kudy se bude klub ubírat dál. „Někdo s námi cítí, někdo bude chtít pomoci. Fotbal tady přece nějakou tradici má.“